• bann01.jpg
  • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

biret2" Nieuchronność omija, co chcemy ocalić,

wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,

by rosły w nas i trwały ulotne wrażenia,

drogowskazy pamięci najmilsze - wspomnienia" 

Dnia 26 kwietnia 2013r. w Świebodzińskim Domu Kultury uczniowie klas: III B, IV THO, IV TET, IV TŻ, IV TI, IV TL, IV TM i IV TS uroczyście zakończyli swoją edukację w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych.

Zadaniem prowadzących akademię: Ani Sinorackiej z II TEH oraz Nikodema Rafalika z II TS, było stworzenie atmosfery, którą maturzyści mogli zapamiętać jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi. Dlaczego? Bo są rzeczy znane i nieznane, bliskie i dalekie, mądre i niemądre, smutne i radosne. A pomiędzy tymi tajemniczymi i odkrytymi doznaniami są właśnie drzwi.

Pożegnalne słowa dyrektor Sabiny Orlickiej, księdza kanonika Zbigniewa Nosala, Wicestarosty Powiatu Świebodzińskiego Jakuba Jareckiego, przedstawiciela Rady Rodziców Sławomira Wilkego rozpoczęły część oficjalną, w której maturzyści z rąk wychowawców oraz pani dyrektor otrzymali świadectwa, nagrody. Wyróżnieni absolwenci: Jagoda Rutkowska z IV TET, Karolina Szubert, Hanna Gąsiorowska, Joanna Kubiak z III B; Katarzyna Kałużna, Justyna Tratwal z IV THO oraz Patryk Mielcarek, Sebastian Wojakiewicz i Damian Nowacki z IV TI wpisali się do " Złotej Księgi". Do nich dołączyli Stypendyści sportowi Starosty Powiatu Świebodzińskiego: Natalia Smagur, Tomasz Tywoniuk, Kamil Grzyb, Agnieszka Jaroszewicz, Angelika Paszyk oraz Karol Sokólski- uczeń IV TL, Finalista V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, właściciel indeksu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Część oficjalną dopełniło przemówienie- podziękowanie, kierowane do dyrektor szkoły i wychowawców, które w imieniu maturzystów wygłosił Tomasz Tywoniuk.

Części artystycznej przyświecała myśl, aby ocalić od zapomnienia najciekawsze chwile, podziękować nauczycielom i dobrze się bawić. Kabaretowy spektakl uświetniony zdjęciami, których bohaterami byli absolwenci i nauczyciele w różnych szkolnych sytuacjach, eksponował obraz ucznia z dwóch perspektyw: diabła, który manipuluje (te kreacje to zasługa Edyty Wygryz z II TEH, Kingi Obst i Marleny Mieżeń z II TŻ) i anioła, który sprowadza na właściwą drogę (w te role wcieliły się: Ania Łopacka, Iga Głuszczuk z II TŻ oraz Paulina Białogłowa i Daria Kowalczyk z II TEH). Na deskach Świebodzińskiego Domu Kultury, po raz ostatni przed widownią składającą się z nauczycieli, szkolnych koleżanek i kolegów zaprezentowali się: Ada Wilke śpiewająca "Eurydyki" oraz Marek Bańkowski w autorskiej piosence, nawiązującej do minionych czterech lat. Grupa wokalno-muzyczna składająca się z uczniów PZSTiZ pożegnała maturzystów piosenką "Ale to już było..." a uczniowie z II TŻ brawurowo wykonanym tańcem. Wypełniona śmiechem reakcja widowni, brawa - to najlepsza ocena programu, którego nagłośnieniem zajmował się uczeń III TI Michał Hołowko.

I mam nadzieję, że udało się "ciepłą iskrę pod sercem zapalić", a w abiturientach " rosły... i trwały ulotne wrażenia, drogowskazy pamięci najmilsze - wspomnienia".

 (jb/jł)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ

Menu użytkownika