• bann01.jpg
  • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Wizyta w Ośrodku Egzaminacyjnym w Grodzisku Wlkp.

Wizyta w Ośrodku Egzaminacyjnym w Grodzisku Wlkp.

budynek pzstiz 2Dnia 11 czerwca 2013r. uczniowie kończący naukę w zawodzie sprzedawca (klasa 2K) i kucharz małej gastronomii (klasa 2 MG) mieli okazję, dzięki życzliwości pani dyrektor Anny Matysiak, zwiedzić Ośrodek Egzaminacyjny w Grodzisku Wlkp., który przeprowadza etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie klasy 2 K pod opieką mgr Danuty Nikiel-Węglarskiej i mgr. Dariusza Szpigla zapoznali się z wyposażeniem stanowisk w hurcie i detalu. Nauczyciele zawodu Krystyna Kosicka i Renata Wróbel szczegółowo przypomniały przebieg etapu praktycznego egzaminu oraz rodzaje czynności, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jednocześnie mieli również okazję praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności, które zdobyli w trakcie nauki w szkole i na zajęciach praktycznych obsługując kasy fiskalne, wagi elektroniczne i metkownice. Ćwiczyli także wystawianie dokumentów przy wykorzystaniu programu wspomagającego proces sprzedaży "Subiekt".

Młodzież z klasy II MG pod opieką mgr Anny Czywczyńskiej i mgr Jolanty Bom zapoznała się z wyposażeniem pracowni gastronomicznej. Małgorzata Piaskowska Małgorzata Sroka nauczycielki przedmiotów gastronomicznych przypomniały procedury egzaminacyjne. Ciekawym doświadczeniem było wykonanie próbnego egzaminu przez uczniów Piotra Sieradzkiego, Annę Chuchrę i Mateusza Ralcewicza polegającego na przygotowaniu zupy pomidorowej z ryżem oraz galaretki z kwaśnego mleka. Na bieżąco byli oceniani zgodnie z kryteriami obowiązujących podczas egzaminu. Pozostała część klasy obserwowała przebieg egzaminu, a po jego zakończeniu wymieniała się swoimi uwagami.

Po części szkoleniowej zostaliśmy poczęstowani obiadem przygotowanym przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp.

(jb/jł)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ

Menu użytkownika