• bann01.jpg
  • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

11listopadaBiało-czerwone kotyliony, flagi, proporczyki w świetlicy oraz dźwięki patriotycznych pieśni i recytowana historia zniewolenia, odzyskania wolności - to dzieła uczniów, którzy zadbali, aby Święto Niepodległości w PZSTiZ było dniem uroczystym. Twórcami i adresatami akademii, zaprezentowanej 9 listopada na deskach szkolnej świetlicy, byli uczniowie, młode pokolenie, "kolejna zmiana w sztafecie pokoleń, sztafecie przekazującej sobie najcenniejszy depozyt - suwerenne, niepodległe państwo". 

Małgorzata Gruchota z II THT i Kacper Neryng z I TI zainicjowali na scenie dyskusję, która doprowadziła do zdefiniowania, tych wydawałoby się prostych, oczywistych słów, jakimi są: wolność, niepodległość, suwerenność. Recytatorzy i młodzi aktorzy: I. Śliwińska, D. Piskorska, K. Górawska z klasy II THT; K. Kałużna, J. Tratwal z IV THO; K. Graczyk, P. Stasikowski, P. Temniuk, M. Gruszka, K. Obst, A. Łopacka, M. Mieżeń z II TŻ; D.Miśta z II K przeprowadzili słuchaczy przez kolejne lata zmagań i heroicznych walk Polaków o odzyskanie niepodległości.

Całość uświetniły liryczne i żołnierskie pieśni patriotyczne śpiewane przez młodych, utalentowanych wokalistów: A. Sinoracką, E. Wygryz, B. Kasprzyka z II TEH; A. Wielgosz z II TŻ; J. Pankowskiego z II S; K. Bebiołkę i M. Jaworskiego z I EH .

Ta lekcja historii, mam nadzieję, była dobrym wstępem do uroczystego świętowania Dnia Niepodległości w niedzielę 11 listopada.

Scenariusz, organizacja, wystrój sali i sceny: Waldemar Wachowski

Oprawa muzyczna: Adrianna Krzemińska, Krzysztof Janiak

Reżyseria: Joanna Czeszejko, Izabela Skrzyniarz

Nagłośnienie: M. Hołowko i D. Iwaszkiewicz z III TI

(jb/jł)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ

Menu użytkownika