• bann01.jpg
  • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Żywa kultura chrześcijańska

Żywa kultura chrześcijańska

klasztor paradyzDnia 15 listopada klasy III BC i IV TS z nauczycielami: Mariuszem Rechmalem, Grzegorzem Tomaszewskim, Agnieszką Klejbach wraz z organizatorem ks. Mieczysławem Łęckim, udały się na wyjazd formacyjny do Paradyża. W seminarium młodzież poznała sztukę kultury sakralnej i uzyskała informacje o formacji kapłańskiej.

 

Podczas pobytu w Paradyżu, uczniowie mieli możliwość rozmowy z klerykiem IV roku- Michałem, który przygotowuje się do sakramentu kapłaństwa. Na koniec, po wspólnym zwiedzeniu kościoła, udali się do "Jackówki"- Domu Rekolekcyjnego.

Kolejnym punktem wycieczki był Dom Pomocy Społecznej w Glińsku. Celem odwiedzin DPS-u było poznanie specyfiki tego miejsca, ukazanie młodzieży wartości starszego pokolenia i kształtowanie szacunku do ludzi starszych. Dzięki temu młodzież  mogła doświadczyć, że największą wartością dla człowieka jest wiara i obecność przy chorym bliźniego. Podopieczni za uścisk dłoni i odrobinę czasu, obdarowywali nas szczerym uśmiechem, darem swej otwartości, która dotykała naszych wnętrz. Niniejsze spotkanie ukazywało ogromną potrzebę wolontariatu, która bliźnim w potrzebie daje dar obecności człowieka, a przychodzącego z pomocą obdarowuje wewnętrznym pokojem, siłą duchową i szczęściem przez to, że przez małe proste dary możemy dokonać wielkich rzeczy w życiu naszych bliźnich.

(jb/jł)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ

Menu użytkownika