• bann01.jpg
  • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Inauguracja działalności szkolnego klubu dyskusyjnego

Inauguracja działalności szkolnego klubu dyskusyjnego

filmW dniu 16 listopada 2012r. rozpoczął działalność szkolny dyskusyjny klub filmowy zorganizowany przez mgr Jolantę Bom i mgr Kamilę Płazę.

Na Warsztatach Szkolnych o godzinie 17.15 jego pierwsi uczestnicy spotkali się, aby porozmawiać o debiutanckim filmie Juana Antonio Bayona z 2007 r. „Sierociniec”.

W trakcie spotkania pojawiły się informacje na temat twórczości filmowej producenta Guillermo del Toro, kłopotach realizacyjnych autora scenariusza Sergio Sancheza, ciekawostki z planu filmowego.

Zasadnicza część dyskusji związana była z elementami kompozycyjnymi filmu. Omówiono znaczenie kolorystyki i muzyki dla tworzenia nastroju, specyfikę ruchu kamery prowadzonej przez Oskara Faurę. Nie zabrakło prób interpretacji w wymiarze symbolicznym, przestrzeni domu i ról dziecięcych, wnętrza jako labiryntu,

W końcu pojawiły się także elementy analizy porównawczej z: Innymi  Alejandro Amenabara, Lśnieniem Stanleya Kubricka, „Kręgosłupem DiabłaGuillermo del Toro, a w końcu istotnym dla inerpretacji tego filmu „Piotrusiem Panem.

W spotkaniu wzięło udział siedmioro uczniów z kl. I TL, ITI i I TMŻ.

galeria

(jb/jł)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ

Menu użytkownika