• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Zakończenie Roku Szkolnego

zakonczeni 2016„Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.” Trwają wakacje, czas odpoczynku, nabrania dystansu, zebrania sił na kolejny rok szkolny. Jest to również dobry czas na podsumowanie tego, co za nami, a rok szkolny 2015/2016 należał do szczególnie udanych, przede wszystkim pod kątem kształcenia zawodowego. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy, we współpracy z Lubuską Komendą Ochotniczych Hufców Pracy oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzinie TARGI EDUKACJI I PRACY, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i pracodawców. Wszyscy czekają na kolejną edycję. 

W II edycji konkursu „Spawanie łączy nie tylko metale”, zorganizowanym przez firmę Johnson Controls Polska we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, pokonaliśmy 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych w województwie oraz drużynę uniwersytecką. Nasi reprezentanci zajęli I ( Mateusz Gomółka, Jędrzej Herodowicz, Mateusz Tyliszczak ) oraz II miejsce ( Jakub Dojas, Adam Krzywy, Hubert Silny ).  

Lokalne media okrzyknęły nas FABRYKĄ MISTRZÓW, kiedy nasz jubileuszowy, X udział w Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej przyniósł kolejny ogromny sukces uczniów szkoły. Zespołowo zajęliśmy I miejsce, indywidualnie Szymon Kaczkowski – I miejsce i Łukasz Piórkowski – III miejsce w województwie.

O naszych mistrzach nie zapomniały władze miasta w osobie Burmistrza Dariusza Bekisza i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Olesiaka, powiatu oraz posłanki na sejm. Na apelu kończącym rok szkolny uczniowie otrzymali listy gratulacyjne, które osobiście wręczał  Starosta Powiatu Świebodzińskiego p. Zbigniew Szumski oraz pani poseł Katarzyny Osos.

Potwierdzeniem bardzo dobrego przygotowania zawodowego uczniów są także wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz rozwijająca się współpraca z lokalnymi firmami. Jeżeli dodamy do tego wyniki matur, które jak zawsze, plasują naszą szkołę pod względem zdawalności wyżej od średniej województwa i kraju, to z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że był to udany rok.

Oby kolejny nie był gorszy.

(so/aa)

Fotorelacja z zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016 (fot. A Klejbach)

)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ