• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2016/2017

Frankfurt wita uczniów PZSTiZ

frankfurt pzstizKolejny raz uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ofertą szkolnictwa wyższego, zawodowego oraz przedsiębiorstw podczas wyjazdu do Frankfurtu nad Odrą. Rozpoczęły się tam bowiem dwudniowe targi edukacyjne pod nazwą: „Vocatium w Regionie Odry”. W tym roku w targach wzięło udział 46 wystawców z Niemiec, Polski, Danii i Holandii. Cennym doświadczeniem dla naszych uczniów były rozmowy indywidualne z przedsiębiorcami i przedstawicielami uczelni wyższych, podczas których można było się wiele dowiedzieć na temat danego kierunku studiów lub danego zawodu czy warunków zatrudnienia u potencjalnego pracodawcy. Młodzież miała również możliwość wcześniejszego przygotowania się do takiej rozmowy podczas prezentacji poprzedzonej wizytą studyjną organizatora targów pani Jolanty Turowskiej. 

Czytaj więcej...

Moda na zdrowie

foodDnia 5 czerwca 2017r. w Świebodzińskim Domu Kultury odbyła się projekcja serii filmów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej pt. „Śmietnik w mojej głowie”. Realizujemy w naszej szkole  ogólnopolski  projekt „Czas na zdrowie”. W nasze działania zaangażowaliśmy różne grupy: wojewódzkie i lokalne władze, nauczycieli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie,  członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klub Przyrodników oraz pracowników świebodzińskich firm.

Czytaj więcej...

Wielkopolski Konkurs Matematyczny Supermatematyk

budynek pzstiz 2W tegorocznej edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK, w naszej szkole udział wzięło 31 uczniów. Po etapie szkolnym, powiatowym i rejonowym, do ścisłego finału, zakwalifikowały się dwie uczennice klasy 1 te: Milena Klebieko i Małgorzata Kaźmierczak. Oto ich refleksje na temat konkursu:

Czytaj więcej...

FESTYN ZROWIA - ostatni etap projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”

festyn zdrowia 2017W piątek 9 czerwca 2017 roku na Hali Sportowej przy PZSTiZ odbył się Festyn Zdrowia w ramach realizowanego w naszej szkole drugiego etapu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Celem festynu była promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim aktywności fizycznej i idei zdrowego odżywiania. Uczniowie zaangażowani w projekt z Zespołu „Ekologicznie zakręceni” wraz z opiekunami, panią J.Giecołd i panią I. Bącelą oraz nauczycielami wychowania fizycznego, panią K. Jastrzębską i panem G. Tomaszewskim przygotowali ciekawy blok sportowy.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

budynek pzstizUroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 o godzinie 9.30 .

Kiermasz używanych podręczników wrzesień 2017

booksW dniach 11-15 września 2017 roku, w bibliotece szkolnej, odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.  Podpisane ołówkiem i wycenione książki można przynosić do biblioteki szkolnej od  4 września. Książki powinny być w dobrym stanie, nieporozrywane, niewypełnione długopisem. Podręczniki  z przedmiotów zawodowych prosimy zakupić  we własnym zakresie, ponieważ uczniowie sprzedają ich znikome ilości. Zapraszamy na kiermasz!

Czytaj więcej...

Cała Polska czyta dzieciom- wizyta naszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 7

books3Dnia 30 maja 2017 roku uczennice klasy I TE, Natalia Spolska i Monika Tywoniuk  wraz z bibliotekarką Małgorzatą Malarczyk odwiedziły klasę 3 C z pobliskiej szkoły podstawowej nr 7. Celem wizyty było wspólne czytanie bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  Po miłym przywitaniu nas przez uczniów oraz przez panie nauczycielki, Panią Anettę Stabrzyńską-Pawlak oraz Panią Barbarę Szafran, Monika i Natalia  przeczytały dzieciom dwie bajki- „O rybaku i złotej rybce” oraz „Pani Zima”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali  swoich starszych koleżanek.  Następnie trzecioklasiści odpowiadali na pytania dotyczące treści bajek, dokonywali  oceny  postaw głównych bohaterów oraz  wyrażali  swoje opinie i odczucia.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ