• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Festiwal Nauki na UZ

uz 1W dniu 5 czerwca 2017r. grupa młodzieży PZSTiZ w Świebodzinie uczestniczyła w Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski pod hasłem „Z UZ dookoła świata”. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki. Uczniowie wraz z opiekunami Jolantą Sojką, Izabelą Skrzyniarz, Dorotą Monczyn i Natalią Hoszman zwiedzili kampus Instytutu Neofilologii, po którym oprowadziła nas dr Joanna Kapica-Curzytek. Uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe, jakie odbywają się w nich zajęcia, mogli też porozmawiać z wykładowcami i studentami.

Zobaczyliśmy też ciekawą prezentację o międzynarodowej wymianie studenckiej i krótkie filmy animowane w różnych językach obcych. Następnie wszyscy wzięli udział w „expresowej” nauce angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Potem uczestniczyliśmy w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych, Rosji i Francji, w którym można było wygrać drobne upominki. Na koniec  wszystkich uczestników Festiwalu czekał poczęstunek w postaci potraw tradycyjnych dla Wielkiej Brytanii, Rosji i Francji.

Festiwal był doskonałą okazją do tego, by przyjrzeć się osiągnięciom nauki z bliska, samemu wziąć udział w zajęciach praktycznych oraz wykazać się zdolnościami językowymi.

Organizatorem wyjazdu była pani Natalia Hoszman.

(wł/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ