• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Rajd Katyński

budynek pzstiz„...VENIMUS, VIDIMUS, VICIMUS....” Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie wraz z opiekunem, który był członkiem drużyny, panem mgr Waldemarem Wachowskim, po raz pierwszy wzięli udział w corocznym Rajdzie Katyńskim w Skwierzynie. Jak mówili członkowie zespołu „... pojechaliśmy w celach zwiadowczych...” a wrócili jako zwycięzcy. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu, panią Joanna Mencweld, w dniu 25.04.2017r. postanowili uczcić pamięć ofiar Katynia poprzez zapalenie zniczy przy dębach, które zostały zasadzone w Parku Jagiełły.

Po części oficjalnej gospodarze zorganizowali bieg na orientację.

Tegoroczna trasa liczyła 8 km, podczas której uczestnicy Rajdu musieli pokonać różnorodne konkurencje. Były to: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, test wiedzy o Katyniu, konkurs strażacki, konkurs leśny oraz konkurencja strzelecka. W Rajdzie udział wzięło 5 drużyn a zajęli oni następujące miejsca:

  1. I Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie
  2. II Gimnazjum w Skwierzynie
  3. III Zespół Szkół w Lipkach Wielkich
  4. IV Liceum Ogólnokształcące w Skwierzynie
  5. V Gimnazjum nr 1 w Międzychodzie.

Drużynę zwycięzców reprezentowali: Hubert Dolatowski z klasy 1TLM, Wiktor Wójtowicz z 1TLM oraz Maciej Michalski z 1CS.

Po ukończonym biegu wszystkich chętnych organizatorzy ugościli grochówką.

Patronat nad rajdem objęli: Burmistrz Skwierzyny, Starosta Powiatu Międzyrzeckiego,
a także Dyrektor oddziału IPN w Szczecinie. Partnerem przedsięwzięcia jest Nadleśnictwo Skwierzyna.
Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Burmistrza Skwierzyny, Starostę Powiatu Międzyrzeckiego, IPN oddział w Szczecinie, OSiR w  Skwierzynie, WKU w  Świnoujściu, a także Nadleśnictwo  Skwierzyna i Zespół Szkół Technicznych im. S.Lema w Skwierzynie.

Serdecznie dziękujemy OSP w Skwierzynie za pomoc przy organizacji Rajdu oraz wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie.

 Dziękujemy także organizatorom za przyjęcie naszej drużyny. Liczymy na dalszą współpracę pomiędzy naszymi Szkolnymi Klubami Wolontariatu.

Więcej informacji na:

http://miedzyrzecz.naszemiasto.pl/artykul/to-byl-rajd-z-niespodziankami-zdjecia

https://gorzow.tvp.pl/30105961/uczczono-pamiec-ofiar-zbrodni-katynskie

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=415431855481713&;

(wł/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ