• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Cała Polska czyta dzieciom- wizyta naszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 7

books3Dnia 30 maja 2017 roku uczennice klasy I TE, Natalia Spolska i Monika Tywoniuk  wraz z bibliotekarką Małgorzatą Malarczyk odwiedziły klasę 3 C z pobliskiej szkoły podstawowej nr 7. Celem wizyty było wspólne czytanie bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  Po miłym przywitaniu nas przez uczniów oraz przez panie nauczycielki, Panią Anettę Stabrzyńską-Pawlak oraz Panią Barbarę Szafran, Monika i Natalia  przeczytały dzieciom dwie bajki- „O rybaku i złotej rybce” oraz „Pani Zima”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali  swoich starszych koleżanek.  Następnie trzecioklasiści odpowiadali na pytania dotyczące treści bajek, dokonywali  oceny  postaw głównych bohaterów oraz  wyrażali  swoje opinie i odczucia.

Po burzliwej dyskusji kto był pozytywnym bohaterem  a kto złym, dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt.„Usłyszane- namalowane”. Każdy z uczniów dowolną techniką plastyczną wykonał pracę, w której przedstawił swoje wyobrażenie o głównych bohaterach baśni.

Po obejrzeniu wszystkich prac jury wybrało 3 najlepsze, które zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia za swoją twórczą pracę. A wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Nasze uczennice w dowód podziękowań otrzymały swoje  portrety namalowane przez dzieci. Wiele z nich było naprawdę oryginalnych.

Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni z tak nietypowej lekcji. I ci starsi i ci młodsi. 

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ