• bann01.jpg
  • bann02.jpg

FESTYN ZROWIA - ostatni etap projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”

festyn zdrowia 2017W piątek 9 czerwca 2017 roku na Hali Sportowej przy PZSTiZ odbył się Festyn Zdrowia w ramach realizowanego w naszej szkole drugiego etapu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Celem festynu była promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim aktywności fizycznej i idei zdrowego odżywiania. Uczniowie zaangażowani w projekt z Zespołu „Ekologicznie zakręceni” wraz z opiekunami, panią J.Giecołd i panią I. Bącelą oraz nauczycielami wychowania fizycznego, panią K. Jastrzębską i panem G. Tomaszewskim przygotowali ciekawy blok sportowy.

Do udziału w rywalizacjach sportowych zaprosili  społeczność naszej Szkoły, uczniów Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 w  Świebodzinie. Na potrzeby Festynu, przy wejściu na halę, przygotowali kącik edukacyjny, w którym uczniowie mieli możliwość uzyskania  wiedzy na temat zdrowego odżywiania, a także dokonać pomiaru ciśnienia krwi. Pod czujnym okiem pielęgniarki oraz pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie mogli też dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej. Festyn rozpoczął się tańcem integracyjnym „Belgijka” poprowadzonym przez uczniów z klasy I Tż i 2II Tż, do którego włączyły się Panie z Uniwersytetu III Wieku, działające przy Świebodzińskim Domu Kultury. Gościem specjalnym była instruktorka tańca dancehall, Pani Alicja Pazgrat z Fitness Club Amfit w Świebodzinie, która krótko omówiła genezę tańca i pokazała jego podstawowe  kroki, zachęcając w ten sposób młodzież do wspólnej zabawy. Podczas Festynu odbył się także pokaz  udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Waldemara Wachowskiego. Gdy sportowe rywalizacje dobiegły końca wyłoniliśmy zwycięzców. W Turnieju Piłki Siatkowej oraz 4 konkurencjach sportowych zwyciężyli uczniowie z PZSTIZ w Świebodzinie, a w  „Wyścigu rzędów” Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie. Wśród uczestników wygranych drużyn została rozlosowana nagroda główna – rower, ufundowany przez firmę „Sprick” w Świebodzinie. Szczęśliwcem został uczeń naszej szkoły Oskar Wielgus z klasy 1 THO. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Ostatnim przedsięwzięciem w ramach Festynu Zdrowia był ekologiczny poczęstunek, który odbył się na Błoniach, a  przygotowany został przez uczniów uczących się w zawodzie kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem nauczycieli z Zespołu Przedmiotów Gastronomicznych. Można tam  było także  spróbować smacznych wypieków w postaci   ciasta marchewkowego, rogalików, ciasteczek zbożowych, a także pieczywa razowego na prawdziwym zakwasie. Nie brakowało też soków warzywno-owocowych i wyśmienitych sorbetów truskawkowych czy wiśniowych.

Dziękujemy władzom miasta, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie, Uniwersytetowi III Wieku za wsparcie tego przedsięwzięcia oraz wszystkim sponsorom nagród, nauczycielom i uczniom za ogromne zaangażowanie.

(wł/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ