• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2017/2018

Nasza szlachetna paczka już w magazynie

szlachetna paczka logJak co roku z ogromną chęcią i zapałem dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna Paczka”. Naszą zbiórką wsparliśmy nie tylko rodzinę wyłonioną z projektu, ale również rodziny uczniów szkoły będące w trudnej sytuacji materialnej. Nad całością akcji czuwał Szkolny Klub Wolontariatu, którego koordynatorem jest pani pedagog Adrianna Krzemińska. Wspierała ją  pani Agnieszka Hyżorek, pani Małgorzata Malarczyk oraz pani Małgorzata Góral, która wraz ze swoimi uczniami z klasy II Te zajęła się pakowaniem paczek.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie plastycznym

,budynek pzstiz 2W dniu 07.12.2017r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbył się finał konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji 150 rocznicy urodzin Władysława Reymonta -  „Polska wieś według czterech pór roku”.  Celem konkursu było promowanie uczniów uzdolnionych plastycznie, kształtowanie ich kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz poszerzenie wiedzy z życia wsi współczesnej pisarzowi. Skierowany był do uczniów wszystkich szkół świebodzińskich. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Wojciech Włodarczyk z klasy II TI został laureatem konkursu, natomiast dyplom za udział przyznano Józefinie Varriale z klasy III TE.

Czytaj więcej...

Mikołajki z amerykańskimi żołnierzami

us-flagDzień 6 grudnia 2017 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie zapamiętają na długo. W tym dniu gościliśmy żołnierzy amerykańskich z jednostki wojskowej w Skwierzynie. Pięciu wojskowych, na czele z kapitanem Joshua Robinsonem, uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego Mariana i Natalię Hoszman. Pierwsze spotkanie z Amerykanami odbyło się podczas Tygodnia Patriotycznego, wtedy właśnie nadarzyła się okazja aby zaprosić żołnierzy do szkoły, z czego oni bardzo chętnie skorzystali. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji szkoły przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów oraz zwiedzania warsztatów szkolnych.

Czytaj więcej...

Najlepsi są wśród nas!

budynek pzstizMilena Klebieko, uczennica klasy II w zawodzie technik ekonomista, nasza tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz ubiegłoroczna stypendystka Marszałka Województwa Lubuskiego za osiągnięcia w nauce, kolejny raz miała okazję uczestniczyć w uroczystości wręczenia dyplomów dla najlepszych. Po wizycie w Warszawie, gdzie swój dyplom odebrała osobiście z rąk Pani Premier Beaty Szydło, tym razem w Gorzowie Wlkp. wśród 107 stypendystów Prezesa Rady Ministrów w województwie lubuskim przyjęła gratulacje z rąk Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty i Pana Romana Sondeja, Dyrektora Generalnego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

Konkurs na UZ

uz 130 listopada 2017 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie uczestniczyli w Konkursie kulturoznawczym o krajach Europy i Ameryki Północnej w ramach Dni Języków Obcych na Uniwersytecie Zielonogórskim „Język jako przestrzeń kultury”. Był to konkurs wiedzy o krajach Europy i Ameryki Północnej. Uczniowie odpowiadali na pytania quizu na temat znajomości kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Drużyna naszej szkoły w składzie Julia Tustanowska, klasa 4 TI (opiekun mgr Marian Hoszman), Patryk Raubo, klasa 3 TL (opiekun mgr Natalia Hoszman), Mateusz Czarnuszewicz, klasa 1 TEH (opiekun mgr Natalia Hoszman) zdobyła 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Listopadowy kalejdoskop

calendarMimo, że listopad nie jest najdłuższym miesiącem w roku, to ilość wydarzeń i działań, które w tym miesiącu miały u nas miejsce, jest naprawdę imponująca. Trudno byłoby napisać o wszystkim szczegółowo, więc tym razem w kalejdoskopowym skrócie kolejny miesiąc w PZS w Świebodzinie, gdzie znajdziecie Pracowitych – Zaangażowanych – Spontanicznych ludzi.

Czytaj więcej...

Dzień Krwiodawstwa w PZS w Świebodzinie

krew„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”  ( Flora Edwards ). Małymi kroczkami zbliżamy się do okresu świątecznego, czasu, w którym stajemy się lepsi, życzliwsi i chętniej pomagamy. Pomagać można na różne sposoby: zrobić zakupy, posprzątać, przygotować paczkę, ale najcenniejszym darem, jaki można dać drugiemu człowiekowi, jest dar krwi.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ