• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2017/2018

Uczeń PZS najlepszym ślusarzem w województwie

spawacze18 1Nasza szkoła po raz jedenasty wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej. Zgodnie z zaleceniami Komitetu Głównego Konkursu zawody I stopnia (szkolne) XX edycji odbyły się w marcu tego roku w Powiatowym Zespole Szkół w Świebodzinie. W wewnątrzszkolnym etapie wzięło udział 20 uczniów klas ZSZ w zawodzie ślusarz. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr Wiktor Koperkiewicz i mgr inż. Piotr Rybczyński  przeprowadziła część pisemną i praktyczną, a następnie oceniła obie części konkursu.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza

furnmasterW środę 11 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka  zawodoznawcza dla uczniów technikum w zawodzie technik logistyk oraz szkoły branżowej I stopnia w zawodzie ślusarz. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 2 SJ i 3 TL. Miejscem docelowym była fabryka mebli FurnMaster w Świebodzinie. Furnmaster Sp. z o.o to firma istniejąca w Polsce od niemal 4 lat. Rozpoczęła swoją działalność 01.06.2014 roku i jej główną działalnością jest produkcja mebli kontraktowych na rynek Europy Zachodniej.

Czytaj więcej...

Zapytaj o Fundusze Europejskie

ue flagDnia 5 kwietnia 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Świebodzinie gościliśmy konsultantów Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Celem spotkania było przedstawienie podstawowych zasad ubiegania się o Fundusze Europejskie w bieżącej perspektywie finansowej oraz omówienie programów, w ramach których można pozyskać środki na sfinansowanie własnych projektów:

Czytaj więcej...

Informatycy PZS na Dniu Otwartym Uniwersytetu Zielonogórskiego

uz dniotw informatyk7 marca 2018 r. na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się Dzień Otwarty. Wydział tego dnia odwiedziły między innymi klasy  3Ti i 4Ti  naszej szkoły wraz z opiekunami i organizatorami wycieczki – Arturem Augustyniakiem, Piotrem Ciechanowiczem i Dorotą Monczyn. Podczas wizyty na Wydziale uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych pokazach i warsztatach laboratoryjnych oraz kilku specjalnie przygotowanych krótkich wykładach popularno-naukowych  związanych z kierunkami studiów realizowanymi na Wydziale.

Czytaj więcej...

Marzec - nowe wyzwania, nowe radości

genesys 2W szkole nie ma czasu na nudę. W każdym miesiącu dzieje się bardzo dużo, a szczególnie w pierwszym miesiącu długo wyczekiwanej wiosny. Marzec rozpoczęliśmy od wyjścia do kina na film „Wyklęty”, poświęcony historii ostatniego żołnierza niezłomnego. Kilka dni później, 9 marca, uczestniczyliśmy w wykładzie patriotycznym „Niezłomni Bohaterowie w walce z komuną”. Dyplom laureata oraz cenne nagrody w konkursie „Dzieje Ziemi Świebodzińskiej” odebrała Natalia Aptacy. W marcu swoją miesięczną przygodę z Hiszpanią zakończyła druga grupa naszych praktykantów. O zdobytych doświadczeniach i wrażeniach opowiadali kolegom i nauczycielom podczas seminarium zawodowego.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się spotkania rekrutacyjne z uczniami gimnazjów i ich rodzicami

rekrutacja 2018Rozpoczęły się spotkania rekrutacyjne z uczniami gimnazjów i ich rodzicami. Absolwentów gimnazjów zachęcamy do podjęcia nauki w klasie pierwszej PZS w Świebodzinie w następujących typach szkół :

 

Czytaj więcej...

Warsztaty muzyczno-historyczne

history compassMieszkańcy Świebodzina, szczególnie ludzie młodzi, zostali zaproszeni do aktywnej formy uczestnictwa w przygotowaniach do obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Temu celowi służyła organizacja warsztatów muzycznych i historycznych. Grzegorz Kaczorowski z Poznania, członek Ars Familia, stały współpracownik Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w Warszawie, pomysłodawca i koordynator projektów historii mówionej, czuwał nad organizacją i przebiegiem całości zadania, szczególnie nad akcją promującą warsztaty oraz nad przebiegiem warsztatów historycznych.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ