• bann01.jpg
  • bann02.jpg

"Pierwsze koty za płoty"

budynek pzstizWitajcie! Pierwsze dni w naszej szkole już za Wami. Poznaliście nowych kolegów, koleżanki z klasy i nauczycieli oraz treści związane z nauczanymi przedmiotami. Mieliście również okazję do rozmów na temat dokonanego wyboru zawodu. Odwiedzili  Was doradcy zawodowi naszej szkoły pani Adrianna Krzemińska i pan Dariusz Wojtala oraz uczniowie klas starszych.

W trakcie spotkań rozmawialiśmy na temat wybranego kierunku, możliwości zatrudnienia czy dalszej edukacji. Przedstawiono Wam również  ofertę związaną z projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie świebodzińskim”. W zależności od profilu będziecie mogli przystąpić do wielu kursów dających Wam dodatkowe uprawnienia.

Wasi starsi koledzy przypomnieli sobie emocje, jakie towarzyszyły im w pierwszych dniach pobytu w Naszej szkole. Opowiedzieli jak szybko minęły im lęki adaptacyjne, wspominali o budowanych relacjach. Mówili o kompetencjach i umiejętnościach jakie nabywają w trakcie: nauki, praktyk miesięcznych, zarówno tych odbywających się lokalnie, jak i tych w Maladze w Hiszpanii, czy na promie oraz stażach zawodowych w zakładach pracy i kursach. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o egzaminach zawodowych i czekającej maturze. Ale to dla Was  jeszcze dość odległe tematy.

Witamy Was serdecznie i życzymy samych sukcesów edukacyjnych, mądrych decyzji, udanych przyjaźni.   

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ