• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Wojewódzkie Finały w Biegach Przełajowych Kalinowo 2017

sport biezniaW dniach 9.10.br. w Kalinowie (gmina Skąpe) odbyło się prawdziwe święto sportu. Były to Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy konkurowali w 5 różnych dystansach. Najkrótszy liczył 600 m, a najdłuższy 2500 m. Na linii startu stanęło ponad 1000 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Nasza szkoła wystawiła drużynę chłopców w składzie:Jakub Dziekciarz kl.4 tl, Kuba Emert kl. 4tl, Mateusz Ziemniak kl. 4tl, Jędrzej Maculewicz kl.4 tl, Radek Dziewa kl.4 tl, Paweł Grabowy kl.3 tm -  zawodnicy mieli do pokonania dystans 2500 m.

Natomiast dziewczęta rywalizowały indywidualnie na dystansie 1500 m w składzie: Aleksandra Paszkowska kl.1 kh, Monika Gałek kl. 1 tż, Klaudia Falkowska kl. 1 tho, Nikola Płotecka kl. 1 tho, Nikola Tomczak kl. 1 teh. Najszybsza z naszych dziewczyn była Klaudia Falkowska, która przybiegła na 15 miejscu na 50 startujących, z chłopców pierwszy z naszej drużyny metę przekroczył Jakub Dziekciarz. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy i cieszymy się że ponownie nasza szkoła znalazła się w finałach wojewódzkich w ramach LOM.

(ah/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ