• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Primus inter pares

budynek pzstiz 2Co roku przyjmujemy do szkoły ponad 250 nowych uczniów. Są wśród nich perełki, osoby uzdolnione w przeróżnych dziedzinach. W czasie swojego pobytu w szkole wygrywają olimpiady przedmiotowe, konkursy zawodowe lub zawody sportowe, albo po prostu osiągają wspaniałe wyniki w nauce. Jedną z takich właśnie osób jest Milena Klebieko, uczennica klasy II w zawodzie technik ekonomista, stypendystka Prezesa Rady Ministrów ze średnią ocen 5,65 i wzorowym zachowaniem. Kiedy, jak co roku, w czerwcu Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski opiniowali kandydaturę Mileny do stypendium z jednej strony było to bardzo proste – najwyższa średnia w szkole. Z drugiej strony byli koledzy i koleżanki, którzy uzyskali równie wysokie wyniki.

Nie sposób wymienić wszystkich „NAJLEPSZYCH WŚRÓD NAJLEPSZYCH”, pozwolę sobie tylko na kilka nazwisk ze średnią powyżej 5,0.

Weronika Niklewicz – technik ekonomista – średnia 5,47

Weronika Białogłowy – technik hotelarstwa – 5,35

Patrycja Orłowska – technik hotelarstwa – 5,18

Katarzyna Fajkowska – technik hotelarstwa – 5,12

Bartosz Snarski – technik informatyk – 5,12

Kaźmierczak Małgorzata – technik ekonomista – 5,12

Miśkiewicz Mateusz – technik ekonomista – 5,0

Banaszek Klaudia – technik ekonomista – 5,0

Wytypowaliśmy Milenę i był to szczęśliwy wybór.

Milena jako jedna z 4 najlepszych uczniów województwa lubuskiego odebrała swoje stypendium osobiście z rąk Pani Premier Beaty Szydło.

A to jej krótka relacja z tego spotkania :

„W poniedziałek 16 października miałam okazję uczestniczyć w uroczystym wręczeniu Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Jako jedna z czterech wybranych osób reprezentowałam województwo lubuskie. Uroczystość miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
Rozpoczęła się ok. godz. 11:30. Po przedmowach pani Beaty Szydło oraz pani Anny Zalewskiej (minister edukacji narodowej) uczniowie szkół średnich z całej Polski odebrali swoje wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w nauce lub zdobycie najwyższej średniej końcoworocznej w szkole. Następnie zostały wręczone także odznaczenia dla nauczycieli zasłużonym dla polskiej edukacji, którzy także zostali zaproszeni na uroczystość.
Całość razem z częścią artystyczną, gdzie mogliśmy posłuchać gry na skrzypcach, akordeonie i fletach utalentowanych uczniów jednej z Warszawskich szkół muzycznych trwała do ok. godz. 14:00. Po jej zakończeniu mieliśmy możliwość zrobienia sobie zdjęcia z panią minister oraz zwiedzenia całego budynku.
Bardzo się cieszę, że zostałam zaproszona na tę uroczystość. To było dla mnie wielkie wyróżnienie. Możliwość udziału w takim wydarzeniu może się już nie powtórzyć. Miło mi, że mogłam reprezentować tego dnia województwo lubuskie, powiat świebodziński i naszą szkołę.”

Milena gratulujemy J

Jesteśmy z Ciebie dumni !!!

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ