• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Światowy Dzień Życzliwości tuż tuż...

heart 3Rwanda to maleńki kraj w środkowej Afryce. Kraj tysiąca wzgórz i jednego marzenia – by móc chodzić do szkoły. Wiele dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, tak wielkim, że ich rodziców nie stać by posłać dziecko do szkoły, by zapewnić mu więcej niż jeden posiłek dziennie. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się dzieci niewidome, niedowidzące i albinosi. Ich los jest naprawdę tragiczny, żyją na terenach wiejskich pozostawione same sobie, schorowane i zagłodzone. Obejrzyjcie z wychowawcami dokument zrealizowany przez Martynę Wojciechowską na temat albinosów pt. „Ludzie Duchy” – polecamy z całego serca. Materiał robi wrażenie i nie pozostawia obojętnym.

Dlaczego o tym piszemy? Bo wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Życzliwości. Jesteśmy przekonani, że życzliwość na dobre zadomowiła się w naszej szkole! Ale i tak, jak co roku, zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję. Wyzwólmy w sobie pozytywną energię, pokażmy, że życzliwość to nie tylko puste słowo.

Marzenia dzieci z Rwandy może spełnić każdy z nas przy naprawdę niewielkim wysiłku – wystarczy zrezygnować chociażby z jednej paczki chipsów  i przekazać środki na zakup jedzenia czy też przyborów szkolnych. W ten sposób wesprzemy ośrodek prowadzony przez polskie siostry Franciszkanki w Kibeho, które w prowadzonej przez siebie placówce dają tym najbardziej potrzebującym dzieciom utrzymanie, możliwość nauki języka Braille’a oraz uczą samodzielnego funkcjonowania.

Hasło naszej kampanii to „Znajdź się wśród życzliwych!”. Two­ja życzliwość może stać się dla in­nych światełkiem w tu­nelu. 

Zebrane przez klasę pieniądze możecie wpłacać w bibliotece szkolnej u pani Małgosi Malarczyk w dniach od 20 do 25 listopada 2017r.

Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi wróci do nas ze zdwojoną mocą. 

Organizatorzy: klasa 2 TE (opiekunowie Urszula Bereźnicka, Małgorzata Góral,  Danuta Nikiel-Węglarska, Adrianna Krzemińska, Małgorzata Malarczyk)

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ