• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Jak przygoda to tylko w Warszawie!

budynek pzstiz 2W dniach 18 – 20 października odbyła się wycieczka do Warszawy, której uczestnikami była większość klasy 4 TL.  Jak przystało na klasę logistyków, w podróż udaliśmy się korzystając z najbardziej dogodnego i taniego środka transportu, czyli PKP Inter City. Po godzinie 13 byliśmy na miejscu. Przystanek - Hotel Marriott, przejazd autobusem miejskim na Plac Piłsudskiego, przejście kilkunastu metrów i byliśmy na miejscu. Krakowskie Przedmieście, jedno z najpiękniejszych miejsc naszej stolicy. Tutaj noclegi, zaledwie 100 m od Pałacu Namiestnikowskiego.

Po zakwaterowaniu w hotelu, spacer ulicą Grzybowską do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po drodze piękna nowa Warszawa wypełniona szklanymi biurowcami, hotelami, a między nimi zachowane z wielką pieczołowitością fragmenty murów getta.

Dzień zakończony spacerem po Starówce, obiadem w Zapiecku na niesamowitych pierogach i innych rarytasach.

Kolejny dzień to wyprawa ulicą Miodową, mijając późnobarokowy pałac Branickich, Pałac Krasińskich i Sąd Najwyższy z jego niesamowitą bryłą. Potem przy ambasadzie Republiki Chińskiej z ogrodem wypełnionym tradycyjnymi orientalnymi budowlami, do Muzeum Polin – Muzeum Żydów Polskich. To najnowocześniejsze w Europie muzeum opowiadające o życiu i historii Żydów. Największą zaletą czterokilometrowej trasy wystawy, było to, że każdego eksponatu można było dotknąć. Większość stanowisk była interaktywna. Pozwalały m.in. na poznanie swojego imienia w języku, którym posługiwali się Żydzi, poznanie ich życia codziennego, a w restauracji w muzeum spróbować koszernych potraw.

Dzień ostatni to już samodzielne wyprawy uczestników wycieczki po Starówce, smakowanie espresso z napoleonka na Krakowskim Przedmieściu w promieniach październikowego słońca. Na koniec zakupy w Złotych Tarasach i po południowy powrót pociągiem do Świebodzina.

(zi/aa)

 

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ