• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Wyjście integracyjne klas pierwszych

budynek pzstizJak co roku zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie wraz z wychowawcami udali się na spotkania integracyjne. Początek roku szkolnego jest dla wszystkich ważnym i zarazem trudnym momentem, zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w nowej szkole. Dzięki działaniom integracyjnym uczniowie mogą poznać swego wychowawcę i siebie nawzajem, ułatwione jest budowanie udanych, pozytywnych relacji między uczniami, stwarza się serdeczną i przyjacielską atmosferę, dzięki której mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym.

W tym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy I TL z wychowawczynią p.Dorotą Miecznikowską w Zielonej Górze odwiedzili Park Trampolin „Skokoloco”, który jest ciekawą odskocznią od rzeczywistości. Uczniowie korzystali ze ścieżki akrobacyjnej, basenu z gąbkami, areny głównej i areny do gry w sprężystego zbijaka. W Centrum Przyrodniczym Kepplera, na stanowiskach interaktywnych, odnoszących się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi, wszystkiego wręcz można było dotknąć. W planetarium natomiast w czasie seansu klasa mogła się wybrać w podróż kosmiczną do miliarda słońc.

Klasa I TI z wychowawczynią p.Joanną Czeszejko w Zielonej Górze mogła oderwać się od rzeczywistości w Parku Trampolin „Skokoloco” oraz na szczycie Winnego Wzgórza w Zielonogórskiej Palmiarni integrować się wokół egzotycznych roślin i zwierząt, w tym największej w Europie kanaryjskiej palmie daktylowej.

Klasa I TM z wychowawczynią p.Darią Strehlau korzystała z parku linowego położonego w jednej z najbardziej atrakcyjnych miejscowości na Ziemi Lubuskiej - w Łagowie. W parku linowym każdy uczeń mógł wypróbować swoich możliwości wybierając trasę o odpowiednim dla siebie stopniu trudności. Na zakończenie okazją do lepszego poznania się było spędzenie czasu przy ognisku przygotowanym przez młodzież.

Przy ognisku w Wilkowie z wychowawcą p.Rafałem Wojewódką spotkała się klasa I EM. Chłopcy zadbali o „materiał opałowy” i kije na pieczenie kiełbasy, a dziewczyny zajęły się porcjowaniem prowiantu. Pieczona kiełbaska „z kija” skonsumowana w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody i w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy smakowała naprawdę wyśmienicie! Wspólna biesiada oraz gry i zabawy zbliżyły wszystkich uczestników wyprawy, a to zaowocuje współpracą oraz dobrą atmosferą podczas zajęć lekcyjnych.

Klasa I TŻ z wychowawczynią p. Anną Czywczyńską czas integracji spędziła w Escape Room, pokoju zagadek. Jest to forma rozrywki, w której uczestnicy zostają zamykani w tematycznych pokojach i mają 60 minut na rozwiązanie licznych zadań i zagadek, które pozwolą odnaleźć klucz do wyjścia. Pozostała część czasu to spacer po poznańskim Starym Rynku wśród wielu historycznych budynków, pomników oraz zabytkowych fontann. Wrażenie na uczniach wywarł Ratusz, a zwłaszcza ponad 5 metrowa kolumna, na głowicy, której stoi postać kata z uniesionym mieczem. Pręgierz służył do wykonywania kary chłosty oraz piętnowania. W trakcie spaceru klasa skosztowała Rogale Świętomarcińskie, a także podpatrzyła "trykające się" koziołki na wieży Ratusza.

Klasa I THO z wychowawczynią p.Urszulą Bereźnicką czas spędziła w świebodzińskim kinie na filmie pt. „To”. Po seansie klasa udała się na posiłek do pizzerii. Były olbrzymie, smaczne pizze, mnóstwo śmiechu oraz dobra zabawa. Swoim śpiewem czas umiliły uczennice klasy Nikola Płotecka i Klaudia Iwan. Wszystko to zaś sprzyjało jeszcze lepszemu poznaniu i dalszej integracji.

Klasa I CS z wychowawcą p.Krzysztofem Janiakiem i nauczycielem religii Pawłem Blochem integrowała się zwiedzając i poznając zabytki i historię Świebodzina m.in. 22 metrową wieżę Bismarcka z 1908, Cmentarz Komunalny, starówkę z Ratuszem i XIX -wiecznymi kamienicami, ławeczkę z Czesławem Niemenem, świebodzińskim sukiennikiem, a także gotycki kościół św. Michała Archanioła i kościół Matki Boskiej Królowej Polski, dawny Zamek Joannitów z XVI wieku, mury obronne i basztę kamienną z XIV wieku.

(ah/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ