• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Listopadowy kalejdoskop

calendarMimo, że listopad nie jest najdłuższym miesiącem w roku, to ilość wydarzeń i działań, które w tym miesiącu miały u nas miejsce, jest naprawdę imponująca. Trudno byłoby napisać o wszystkim szczegółowo, więc tym razem w kalejdoskopowym skrócie kolejny miesiąc w PZS w Świebodzinie, gdzie znajdziecie Pracowitych – Zaangażowanych – Spontanicznych ludzi.

02.11.2017 – czwartek

- Spotkanie z Walterem Reichersdorfer, dyrektorem pedagogicznym CJD Bläsiberg, naszej placówki partnerskiej z Niemiec. Podczas spotkania omówiliśmy formy i terminy wymiany młodzieży w przyszłym roku.

03.11.2017 – piątek

- Akademia Patriotyczna w ramach Tygodnia Patriotycznego – na deskach Świebodzińskiego Domu Kultury we wspaniałym przedstawieniu zaprezentowało się blisko 60 uczniów.

04.11.2017 – sobota

- Udział uczniów i nauczycieli w inscenizacji historycznej w ramach Tygodnia Patriotycznego.

06.11.2017 – poniedziałek

- Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy szkołą a SECO/ WARWICK S.A.

- Konkurs historyczny „Wrzesień 1939” w ramach Tygodnia Patriotycznego. Nasza drużyna w składzie: Natalia Aptacy, Adrian Herbeć i Rafał Rybarczyk zajęła I miejsce.

- Wyjazd do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze na obrady IV Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego. Nasze reprezentantki: Małgorzata Kaźmierczak i Weronika Niklewicz otrzymały zaproszenie na obrady Sejmiku Młodzieżowego w Warszawie.

07.11.2017 – wtorek

- Szkolny etap SUPERMATEMATYKA z udziałem 41 uczniów klas I, II i III technikum. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 20 osób.

- Powiatowy etap LOM w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli I miejsce, kwalifikując się do finałów wojewódzkich.

- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia polskich symboli narodowych”. Czekamy na wyniki.

08.11.2017 – środa

- Spotkania z panią Arletą Miśkiewicz, Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, w ramach profilaktyki raka piersi.

- XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej „Wyzwania współczesnego świata” z udziałem uczniów klasy II i III w zawodzie technik ekonomista. Na wyniki czekamy.

- Spotkania uczniów z dyrekcją oraz Koordynatorem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego na temat zagrożeń terrorystycznych.

09.11.2017 – czwartek

- Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Na etap okręgowy pojadą uczennice klasy II Tż Adrianna Kwiatek i Karolina Szeremeta.

- Udział dyrektora szkoły oraz kierowników kształcenia praktycznego i warsztatów szkolnych w otwarciu siedziby Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej  w Świebodzinie.

- Spotkania uczniów z dyrekcją oraz szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa na temat zagrożeń terrorystycznych.

10.11.2017 – piątek

- Podsumowanie konkursu „Bohater mojej Niepodległej”. II miejsce Przemysława Tyliszczaka w kategorii dziennikarstwo prasowe za pracę „Być człowiekiem” oraz wyróżnienie dla Damiana Ostrycharza w kategorii fotografia reporterska.

- Wyjazd klasy 2 TLm na targi Retro Motor Show w Poznaniu.

- Spotkania uczniów z dyrekcją oraz szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa na temat zagrożeń terrorystycznych.

11.11.2017 – sobota

- Udział uczniów i nauczycieli w powiatowych obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

13 – 19 listopada – TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

13.11.2017 – poniedziałek

- Wyjazd uczniów klasy IV Tmż na 3-dniową wycieczkę do Karpacza.

- Międzynarodowy konkurs informatyczny BÓBR. Wśród 20 uczniów klas informatycznych pierwsze trzy miejsca w szkole należą do naszych maturzystów : Marcin Gajcy, Julia Tustanowska i Oskar Gomuła. Do 15 grudnia czekamy na ogłoszenie listy laureatów.

14.11.2017 – wtorek

- Projekt „Mobilna Akademia Sukcesu” dla  uczniów klas maturalnych.

- Oddanie prac plastycznych Józefiny Varriale i Wojciecha Włodarczyka w ramach konkursu organizowanego przez Bibliotekę Publiczną „Polska wieś według czterech pór roku”. Finał i ogłoszenie wyników w grudniu.

15.11.2017 – środa

- Spotkania dyrekcji szkoły z uczniami klas III technikum i ZSZ – prawa i obowiązki ucznia, analiza bieżących wyników.

16.11.2017 – czwartek

- Spotkania dyrekcji szkoły z uczniami klas III technikum i ZSZ – prawa i obowiązki ucznia, analiza bieżących wyników.

- Spotkanie z rodzicami.

- Udział dyrektora szkoły oraz pedagoga w spotkaniu Zgromadzenia Partnerów Partnerstwa „Rodzina Razem”.

17.11.2017 – piątek

- Szkolny etap II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej pod patronatem MEN. Spośród 24 uczestników z klasy III i IV w zawodzie technik logistyk  do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 8 osób : Kevin Szepielewicz, Maciej Lisek, Dawid Lipiński, Kamila Szymaszek, Agata Budner, Adrian Pietrusewicz, Patryk Raubo oraz Przemysław Tyliszczak.

- Szkolna wycieczka do Pragi z udziałem 41 uczniów.

20.11.2017 – poniedziałek

- Rekrutacja wolontariuszy do WOŚP.

- Rekrutacja uczestników na kolejny wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu „Świebodzińscy uczniowie zdobywają zagraniczne doświadczenie w hotelarstwie i gastronomii”. Tym razem na miesięczne praktyki zawodowe w tym pięknym kraju pojedzie 10 uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich: Gołębiewski Artur, Jakóbowska Kinga, Matuszewska Kamila, Modliszewska Żaneta, Operchał Sara, Orłowska Patrycja, Oryszewska Martyna, Petrus Karolina, Szymańska Klaudia i Wolniewicz Sara.

21.11.2017 – wtorek

- Światowy Dzień Życzliwości – spotkanie z panem Tadeuszem Makulskim z Ruchu MAITRI w Gdańsku zaowocowało podjęciem programu Adopcja Serca przez klasę II Te.

- Próbna matura z języka polskiego

22.11.2017 – środa

- Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy – nasza drużyna w składzie: Daria Szczerban, Bartłomiej Szewczuk, Oskar Gomuła oraz Konrad Szewczak zajęła I miejsce i awansowała do dalszych rozgrywek.

- Spotkania profilaktyczne uczniów klas I  z sierżantem sztabowym policji panem Marcinem Rucińskim.

- Próbna matura z matematyki.

23.11.2017 – czwartek

- „Cyberprzemoc – instytucje i organy ochrony prawnej” - spotkanie z panem Piotrem Królikiem ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM w Zielonej Górze.

- II Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia II wojny światowej – Polskie Państwo Podziemne” – czekamy na wyniki.

- Próbna matura z języków obcych.

24.11.2017 – piątek

- Próbna matura z przedmiotów wybranych na poziomie rozszerzonym.

- Spotkanie integracyjne klasy I Teh.

26.11.2017 – niedziela

- Udział uczniów i nauczycieli w otwarciu wystawy „Kresowe losy pierwszego pokolenia wolnej Polski. Wspomnienia Świebodzinian”. W projekcie „Niepodległa” organizowanym przez Stowarzyszenie ARSFAMILIA udział wzięli : Joanna Masiarz, Maciej Michalski, Wiktor Wójtowicz, Hubert Dolatowski, Klaudiusz Konieczka, Paweł Salej i Karol Hoffman.

27.11.2017 – poniedziałek

- Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Swój dyplom, po wcześniejszej wizycie u Pani Premier, odebrała Milena Klebieko.

- Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”  z udziałem 31 uczniów z klas I i II w zawodzie technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik hotelarstwa. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie : Julia Małagocka, Wiktoria Jaroch i Mateusz Miśkiewicz.

28.11.2017 – wtorek

- Akcja krwiodawstwa.

- 15 wolontariuszy z klasy III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pomagało w realizacji XII Lubuskiego Turnieju Piłki Koszykowej Olimpiad Specjalnych organizowanego przez SOSW w Świebodzinie.

29.11.2017 – środa

- Udział dyrektora szkoły w obchodach Jubileuszu 55-lecia utworzenia Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Świebodzinie.

30.11.2017 – czwartek

- Konkurs kulturoznawczy o krajach Europy i Ameryki Północnej w ramach Dni Języków Obcych na Uniwersytecie Zielonogórskim „Język jako przestrzeń kultury”. Nasz zespół w składzie: Julia Tustanowska, Patryk Raubo oraz Mateusz Czarnuszewicz zajął IV miejsce.

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ