• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Realizacja projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim

ue flagZbliżający się koniec roku sprzyja kończeniu i podsumowywaniu pewnych działań. W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim” uczniowie PZS w Świebodzinie oraz SOSW zakończyli kilka kursów i zdobyli dodatkowe umiejętności. Dodatkowymi uprawnieniami w zakresie informatycznym może pochwalić się grupa 30 uczniów PZS, z której 10 osób to programiści, 10 uzyskało certyfikaty w zakresie administrowania sieci komputerowych i kolejne 10 osób w zakresie projektowania grafiki komputerowej i animacji. Uprawnienia elektryczne zdobyło 10 uczniów, kształcących się w zawodach elektromechanik i technik mechanik.

Zakończył się kurs kelnerski dla uczniów SOSW w Świebodzinie, dietetyk oraz inżynieria programowania komputerowego CAD 2D i 3D dla uczniów PZS w Świebodzinie.

Aktualnie trwa kurs rezydent turystyczny dla hotelarzy z PZS w Świebodzinie oraz programowanie i obsługa obrabiarek CNC dla mechaników.

W przyszłym tygodniu swoje zmagania ze zdobyciem uprawnień kelnerskich rozpoczną technicy żywienia i usług gastronomicznych z PZS w Świebodzinie, natomiast ekonomiści pojadą do Sulechowa na zajęcia dotyczące stanu posiadania firmy – bilansu, organizowane przez Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W międzyczasie nauczyciele PZS i SOSW oraz uczniowie  PZS w Świebodzinie odwiedzili Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, gdzie uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych SLOW FOOD i FAST FOOD.

Mimo końca roku kalendarzowego u nas, tak naprawdę, nic się nie kończy. Kolejne kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli powiatu świebodzińskiego trwają lub rozpoczną się w najbliższym czasie. Cel jest jeden : podniesienie jakości kształcenia zawodowego w naszych szkołach oraz wyposażenie uczniów w dodatkowe umiejętności ułatwiające znalezienie pracy i rozpoczęcie kariery zawodowej . 

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ