• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Grudzień - świątecznie, ale pracowicie

budynek pzstizW kalendarzu grudzień zarezerwowany jest na Boże Narodzenie. Również nasze działania od początku miesiąca krążyły wokół Świąt. Było przedstawienie mikołajkowe z udziałem żołnierzy amerykańskich, kolędowanie, wigilie klasowe oraz ogromna ilość życzeń świąteczno-noworocznych. W ramach współpracy z innymi placówkami uczniowie naszej szkoły gościli z przedstawieniem Mikołajkowym w SP nr 7 oraz w przedszkolu nr 4. Natomiast dzieci z przedszkola nr 5 oraz uczniowie klasy Vc z SP nr 6 na naszych warsztatach rozwijali swoje umiejętności kulinarne piekąc smaczne, świąteczne pierniki.

Odwiedziliśmy również Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie. Na początku miesiąca uczeń klasy II Ti Wojtek Włodarczyk odbierał swoją nagrodę jako laureat w konkursie plastycznym „Polska wieś według czterech pór roku”, a tuż przed świętami nasza polonistka, pani Joanna Czeszejko miała okazję, jako przewodnicząca jury, wręczyć nagrody uczniom szkół gminnych, którzy wzięli udział w konkursie „Świebodzińska Opowieść Wigilijna”.

Uczniowie PZS w zawodzie ślusarz, którzy od listopada swoje zajęcia praktyczne odbywają w SECO, wraz z nauczycielami zawodu i pracownikami firmy uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Należy wspomnieć, że taka forma zajęć praktycznych jest oceniana bardzo dobrze zarówno przez pracodawców z SECO jak i naszych nauczycieli i uczniów.

W wycieczkach integracyjno-świątecznych udział wzięli również uczniowie innych klas. Klasa 3 SJ i 3 Tho wraz z wychowawczyniami wybrały się do parku rozrywki w Zielonej Górze, 2 TLm , 1 Tm i 1 Teh do kina i Palmiarni,  1 Tż i 1 Tho do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Wyjeżdżaliśmy także na zawody sportowe, do Babimostu na finał LOM w badmintonie drużynowym oraz do Sulechowa na wojewódzki finał w szachach drużynowych.

Poza szkołą odbywało się też dużo zajęć związanych z realizacją projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim.”                          

W Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku nasi uczniowie i nauczyciele szkolili się na przeróżnych kursach i warsztatach związanych z gastronomią, hotelarstwem i ekonomią.

Natomiast do nas zawitali uczniowie SP nr 1, którzy podczas Dnia Otwartej Szkoły mieli okazję „spotkać się z praktyką” na naszych warsztatach szkolnych.

Jak przystało na grudzień, pojawiły się również prezenty. Oprócz dodatkowych uprawnień i umiejętności uczniów i nauczycieli do szkoły trafił nowy sprzęt i meble.

Świąteczny nastrój, pełen życzliwości i otwartości na innych, towarzyszył nam od pierwszych dni grudnia, kiedy to obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, a także podczas finału Szlachetnej Paczki, który odbył się na naszych warsztatach szkolnych.

My naprawdę LUBIMY LUDZI, nie tylko okazjonalnie, z okazji świąt, ale codziennie, wszystkie nasze działania są ukierunkowane na kształcenie w młodym człowieku postaw prospołecznych, do których zaliczyć można z pewnością także patriotyzm. Dowodem naszej patriotycznej postawy w grudniu był udział w obchodach rocznicy wybuchu stanu wojennego oraz w gali „NIEPODLEGŁEJ”, podczas której powtórzyliśmy program artystyczny z okazji odzyskania niepodległości.

Okres przedświąteczny należał także do maturzystów, którzy zakończyli I półrocze, wzięli udział w spotkaniu z dyrektorem szkoły, na którym podsumowali 4 miesiące pracy oraz przypomnieli sobie procedury dotyczące organizacji egzaminu zawodowego  i tanecznym krokiem, wręczając nauczycielom zaproszenia na Studniówkę,  weszli w nowy rok, rok ostatnich egzaminów zawodowych, ukończenia szkoły i egzaminu maturalnego.

Podsumowując : grudzień w PZS w Świebodzinie to Pomoc – Zaangażowanie  – Satysfakcja.

Wykorzystano zdjęcia użytkowników : Gmina Świebodzin, Arsfamilia

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ