• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Silent Night. Stille Nacht. Cicha Noc.

christmas22 grudnia 2017 roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Powiatowym Zespole Szkół odbył się świąteczny koncert kolęd w językach angielskim i niemieckim, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 1 TŻ, 1 TM, 1 THO, 2 THO, 2 TL, 2 TE, 3 THO, 4 THO. Celem przedstawienia było motywowanie młodzieży do nauki języków obcych poprzez aktywny udział w działaniach artystycznych, doskonalenie umiejętności językowych, możliwość prezentowania talentów aktorskich oraz nauka współdziałania w zespole.

Młodzież wystąpiła dwukrotnie. Oprócz śpiewania kolęd, uczniowie recytowali wiersze w języku angieslkim oraz opowiadali o tradycjach i zwyczajach Bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Publiczności, która zapełniła po brzegi świetlicę szkolną, najbardziej spodobały się występy zespołu tanecznego dziewczyn z klas 1 THO i 2 TE.

Przygotowanie uczniów do występu było zatem dobrą okazją do indywidualnego doskonalenia umiejętności językowych, szczególnie wymowy. Dobrze utrwalone teksty wpisały się w zakres aktywnej znajomości słownictwa i struktur gramatycznych, przynosząc wiele korzyści nie tylko występującym uczniom. Praca nad przedstawieniem wymagała ścisłej współpracy całej grupy, wzajemnego zaufania i pomocy. Młodzież nie tylko mogła pokazać co potrafi, ale i lepiej się poznać.

Całe przedsięwzięcie było ciekawym wyzwaniem i świetną zabawą. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenia uczniowie wykorzystają w dalszych szkolnych działaniach.

Dziękuję wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież, szczególnie Panu Krzysztofowi Janiakowi za oprawę muzyczną.

Odpowiedzialny za organizację: Marian Hoszman

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ