• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii

seco warwickHasło  stworzone przez SECO / WARWICK  doskonale oddaje formę współpracy, która od 6 listopada 2017 roku funkcjonuje pomiędzy firmą a naszą szkołą. W ramach tej współpracy uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie ślusarz odbywają praktyczną naukę zawodu w halach firmy. Już 6 listopada pierwsze zajęcia rozpoczęła grupa 6 uczniów z klasy trzeciej : Kacprzak Jakub, Nitecki Bartosz, Ostrycharz Damian, Rokicki Dawid, Starkowski Kacper i Szewski Dawid. 9 listopada dołączyła do nich grupa 7 uczniów klasy drugiej, a od stycznia kolejne dwie 7-osobowe grupy, jedna z klasy II i jedna z klasy III.

Praktyczna nauka zawodu w firmie to najlepsza odpowiedź na potrzeby gospodarki i konkretnego zakładu pracy, jaką może dać szkoła kształcąca zawodowo.

Dobrze wyposażone pracownie i dodatkowe umiejętności zdobywane na kursach w ramach projektów unijnych nie zawsze wystarczą, żeby sprawnie wkroczyć w dorosłe życie zawodowe. Natomiast rozpoczęcie tego etapu pod opieką zarówno nauczyciela jak i pracownika z firmy daje większą szansę na odniesienie sukcesu.

W piątek, 2 lutego, w siedzibie SECO/WARWICK odbyło się podsumowanie zajęć dla pierwszej grupy wraz z wręczeniem nagród i certyfikatów.

Zgodnie z zasadą „Nic tak nie uczy jak własne działanie i nabywane w jego toku doświadczenie” wierzę mocno, że wspomniany przez SECO/ WARWICK na certyfikatach „jeden gram praktyki” przeważy jednak szalę i ułatwi naszym uczniom wejście na rynek pracy.

 

http://www.zachod.pl/uczniowskie-praktyki-seco-warwick/

 

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ