• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Konkurs Piosenki Fly High w Zielonej Górze

english flag7 i 9 lutego 2018 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół  w Świebodzinie uczestniczyli w IX edycji Konkursu Piosenki Angielskiej „Fly High” zorganizowanym w VII Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Konkurs miał na celu motywację do nauki języka angielskiego poprzez rozrywkę, wzbogacenie słownictwa, doskonalenie umiejętności rozumienia tekstu, a także promocję zdolnych młodych wokalistów. Uczniowie wykonywali piosenki w języku angielskim. Oceniane były poprawność śpiewanego tekstu, interpretacja i wrażenia estetyczne.

Poziom wykonań wokalistów był zdecydowanie wysoki. Jury w składzie Łucja Paplińska- Filipczak, Ilona Stankiewicz i Maciej Sławny, wybrało finałową osiemnastkę z ponad 80 uczestników, która zaprezentuje się w sali Hydro(za)gadki wZielonogórskim Ośrodku Kultury 28 marca 2018 roku.

Naszą szkołę godnie reprezentowali młodzi wykonawcy w składzie: Zuzanna CHMIELEWSKA (klasa 4 TL), Weronika TIDE (klasa 3 KH), Roksana SZKIELA (klasa 1 TŻ), Lucyna DZIEŻA (klasa 1 TL) oraz Wojciech WOJTASZEK (klasa 4 THO). Na gitarze akompaniował Przemek TYLISZCZAK z klasy 4 TL.

Chociaż konkurencja była bardzo duża, mimo ogromnego stresu nasi reprezentanci poradzili sobie z wykonaniem utworów. Szczególne gratulacje dla Weroniki Tide, która dostała się do ścisłego finału. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę. Życzymy dalszych sukcesów!

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ