• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Luty – najkrótszy, ale niezmiennie pracowity

budynek pzstizO tym , że luty jest najkrótszym miesiącem w roku wiedzą wszyscy. Tym razem w szkole był on wyjątkowo krótki, ponieważ już 12 lutego rozpoczęły się długo wyczekiwane i zasłużone ferie zimowe. Dwa tygodnie pracy, które mieliśmy do dyspozycji w tym miesiącu, zostały w większości zdominowane przez kształcenie zawodowe. Oczywiście nie zabrakło również podsumowania pierwszego półrocza. Podsumowując pracę w I półroczu należy zauważyć, że w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, wzrosła nam ilość uczniów w technikum oraz poprawiła się ogólna sprawność i średnia ocen w szkole.

Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca było jednak zakończenie zajęć i wręczenie certyfikatów dla pierwszej grupy uczniów w zawodzie ślusarz, którzy w ramach trwającej współpracy odbywają praktyczną naukę zawodu w firmie SECO / WARWICK.

W ostatni dzień przed feriami spora grupa naszej młodzieży, interesującej się turystyką, wzięła udział w targach Tour Salon w Poznaniu.

Uczniowie kierunków mechanicznych, hotelarskich i gastronomicznych przeznaczyli znaczną część dni feryjnych na zdobywanie dodatkowych umiejętności zawodowych. Ci pierwsi rozpoczęli kurs spawania, drudzy natomiast w połowie ferii wylecieli do Hiszpanii, by tam odbyć swoją miesięczną praktykę zawodową.

Pierwszego dnia po feriach dwie klasy, które uzyskały najwyższe wyniki w I półroczu, mogły uczestniczyć w patriotycznym koncercie zespołu FORTECA zorganizowanym w zielonogórskim CRS w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Cały miesiąc, bez żadnej przerwy, pracowała natomiast ekipa firmy WOOD-Pack Sp. z o.o., której zadaniem, w ramach przeprowadzanego remontu, jest poprawa warunków bezpieczeństwa, ale też estetyki  w szkole.

Luty, tak jak wspomniałam, to najkrótszy miesiąc, ale z pewnością kolejny raz dowodzi on, P-racowitości i Z-aangażowania S-zkoły. 

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ