• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Marzec - nowe wyzwania, nowe radości

genesys 2W szkole nie ma czasu na nudę. W każdym miesiącu dzieje się bardzo dużo, a szczególnie w pierwszym miesiącu długo wyczekiwanej wiosny. Marzec rozpoczęliśmy od wyjścia do kina na film „Wyklęty”, poświęcony historii ostatniego żołnierza niezłomnego. Kilka dni później, 9 marca, uczestniczyliśmy w wykładzie patriotycznym „Niezłomni Bohaterowie w walce z komuną”. Dyplom laureata oraz cenne nagrody w konkursie „Dzieje Ziemi Świebodzińskiej” odebrała Natalia Aptacy. W marcu swoją miesięczną przygodę z Hiszpanią zakończyła druga grupa naszych praktykantów. O zdobytych doświadczeniach i wrażeniach opowiadali kolegom i nauczycielom podczas seminarium zawodowego.

W trosce o dobre samopoczucie, wiarę w swoje możliwości i właściwe przygotowanie do egzaminów uczniowie klas ostatnich spotykali się z psychologiem podczas treningu antystresowego.

Rozpoczęliśmy również proces rekrutacji do szkoły. W ramach spotkań z rodzicami i uczniami gimnazjów dyrektor szkoły wraz z nauczycielami kształcenia zawodowego przedstawiała naszą ofertę edukacyjną.

Odwiedziliśmy gimnazja świebodzińskie oraz wzięliśmy udział w Targach Pracy i Edukacji w Zbąszynku.

Oczywiście nie obyło się też bez wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Ogromną  radość wszystkim dziewczętom i kobietom z PZS sprawił wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów z okazji Dnia Kobiet.

Kolejnym wydarzeniem, które na długo zapamięta nie tylko nasza młodzież, ale też uczniowie wszystkich gimnazjów z terenu powiatu i nie tylko, był spektakl profilaktyczny GENESYS.

Jakby tego było mało trzy klasy wyjechały do teatru w Gorzowie, a nasza reprezentantka Weronika Tide uczestniczyła w finale Konkursu Piosenki Angielskiej FLY HIGH w Zielonej Górze.

Zawodowo też nie próżnowaliśmy.

Informatycy wzięli udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Zielonogórskiego, a najlepsi kucharze w Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym w Szprotawie, gdzie zajęli IV miejsce.

Ponadto cały czas zdobywamy dodatkowe umiejętności i doświadczenia poprzez uczestnictwo w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie świebodzińskim”. Nabytymi umiejętnościami dzielimy się chętnie z uczniami szkół podstawowych a nawet przedszkoli.

Tegoroczny marzec to jednak nie tylko pierwszy dzień wiosny i niekończąca się energia i chęć do działania, ale też Święta Wielkanocne, do których się przygotowaliśmy, uczestnicząc w 3-dniowych Rekolekcjach Wielkopostnych.

Wyciszeni zakończyliśmy marcowe zajęcia, by w gronie najbliższych spędzić świąteczne dni.

Jak widać, początek wiosny w PZS to nowe Pomysły, ogromne Zadowolenie i wielka Siła.

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ