• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Wycieczka zawodoznawcza

furnmasterW środę 11 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka  zawodoznawcza dla uczniów technikum w zawodzie technik logistyk oraz szkoły branżowej I stopnia w zawodzie ślusarz. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 2 SJ i 3 TL. Miejscem docelowym była fabryka mebli FurnMaster w Świebodzinie. Furnmaster Sp. z o.o to firma istniejąca w Polsce od niemal 4 lat. Rozpoczęła swoją działalność 01.06.2014 roku i jej główną działalnością jest produkcja mebli kontraktowych na rynek Europy Zachodniej.

W swoim portfolio produktów ma głównie meble biurowe ( krzesła, ścianki działowe ) oraz użytkowe wykorzystywane np. w hotelach ( sofy, fotele itp.). Firma należy do duńskiej grupy kapitałowej Gabriel Group, która ma ponad stusześćdziesięcioletnią tradycję w produkcji tkanin obiciowych wysokiej jakości. Spółki grupy znajdują się niemal na każdym kontynencie.

W związku z dynamicznym rozwojem spółki, firma poszukuje pracowników produkcji, montażystów, szwaczki, magazynierów. Podejmuje współpracę w temacie praktyk zawodowych, staży itd.(również na stanowiska administracyjne: księgowość oraz logistyka).

Pierwszym punktem programu była prezentacja poprowadzona przez Panią Martę Hoppen – pracownika FurnMaster, która przedstawiła najważniejsze informacje o zakładzie produkcyjnym. Druga część zajęć obejmowała zwiedzanie działu produkcji. Uczniowie w czasie wizyty studyjnej mogli zapoznać się ze sposobem organizacji procesu produkcyjnego, stosowanymi usprawnieniami produkcyjnymi, stosowanym w FurnMaster układem linii technologicznej, gospodarką magazynową, sposobem przyjmowania dostaw i ich dysponowania na produkcję, organizacją procesu produkcyjnego, znakowaniem surowców i miejsc składowania, sposobem kontroli surowców i wyrobów gotowych oraz wykorzystywanymi urządzeniami w produkcji a także infrastrukturą wewnętrzną. Ponadto uczniowie mogli się przekonać jak ważna jest dokładność i solidność wykonywania pracy na każdym etapie  całego procesu produkcyjnego oraz praca zespołowa.

Wycieczka była niezwykle ciekawą lekcją w terenie, możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego oraz wspaniałą okazją do integracji branżowej. Podsumowaniem zajęć terenowych było spotkanie z głównym logistykiem firmy FurnMaster , który opowiedział o swojej ścieżce kariery oraz predyspozycjach jakie musi posiadać logistyk.

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZSTIZ

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZSTiZ